Jak przygotować pliki

O czym należy pamiętać?

Jeśli naklejki mają być tylko wydrukowane, wystarczy program do grafiki rastrowej taki jak Photoshop lub darmowy Gimp. Plik powinien być przygotowany w skali 1:1 oraz w zależności od potrzeb przynajmniej 72PPI, chociaż zalecamy aby małe naklejki przygotowane zostały z 150 – 350PPI. Profil kolorystyczny nie stanowi dla nas problemu wydrukujemy pliki przygotowane w RGB oraz CMYK jednak należy pamiętać, że elementy grafiki takie jak logo najczęściej przygotowane są w kolorystyce CMYK, w takim wypadku zalecamy pozostanie właśnie przy tym rozbarwieniu.

Wycinanie naklejek

Naklejki które mają być wycięte po oposie należy przygotować ze spadem minimum 3mm w każdą stronę, jest to forma zabezpieczenia w przypadku przesunięcia się wydruku podczas wycinania. Jeśli nie ma spadu a naklejka przesunie się, na krawędzi naklejki będzie widać niezadrukowaną folię. Spad nie powinien być potrzebny jeśli żadne elementy grafiki nie dochodzą do krawędzi naklejki a jej tło jest białe.

W przypadku jeśli cały projekt jest w krzywych najlepiej wszystkie elementy zawrzeć w jednym pliku .ai, .eps, .cdr. Jeśli projekt jest przygotowowany na bazie grafiki rastrowej to możemy go wydrukować z plików w formatach .jpg, .tiff, .pdf oraz wyciąć z dołączonych plików .ai, .eps, lub .cdr w których będą zawarte linie cięcia.

Wszystkie teksty muszą zostać zamienione na krzywe.